Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomoučané loni vytřídili téměř 200 tun elektroodpadu

15.03.2024 | Téměř 200 tun elektroodpadu bylo v loňském roce zpracováno v Olomouci. Vyhodnocení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči každoročně poskytuje společnost Asekol, aby ukázala, jaké množství energie, vody i primárních surovin se podařilo díky recyklaci uspořit. Míra opětovného materiálového využití je totiž velmi vysoká. Dle jednotlivých typů výrobků to může být až 95 procent. ...

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024

Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí.

„Na sobotu zajišťujeme sedm vanových kontejnerů,“ potvrdila ze TSMO Petra Holubová. Dvě vany budou u Holického lesa a na Poděbradech, další v Lošově, Radíkově nebo Holici u cukrovaru.

Společně budou dobrovolníci v sobotu 6. dubna uklízet například v okolí nádraží Olomouc-město, Kmochovy ulice, v Neoralově parku a na nábřeží u Šantovky, na Nových Sadech, ve Slavoníně, v Pavlovičkách a Černovíře.

Úklid začal již dnes ve Smetanových sadech a odvoz sebraných odpadků se postará jeden popelářský vůz s lisem. Na zítřek k němu přibude i jedno ramenové vozidlo. Nedělní úklid pak bude patřit okolí řeky Bystřice. Pondělní dočištění obstarají další dva lisovací vozy.

Úklid je již v Olomouci hlášen i na příští víkend v Hejčíně, odkud TSMO odvezou odpad hákovým vozem v pondělí 15. dubna.

Přehled všech úklidových míst a termínů na www.uklidmecesko.cz

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc