Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Olomoučané loni vytřídili téměř 200 tun elektroodpadu

15.03.2024 | Téměř 200 tun elektroodpadu bylo v loňském roce zpracováno v Olomouci. Vyhodnocení nakládání s vyřazenými elektrospotřebiči každoročně poskytuje společnost Asekol, aby ukázala, jaké množství energie, vody i primárních surovin se podařilo díky recyklaci uspořit. Míra opětovného materiálového využití je totiž velmi vysoká. Dle jednotlivých typů výrobků to může být až 95 procent. ...

Zábavná talkshow učí školáky správně třídit odpad

13.03.2024

Besedy s populárními osobnosti a odborníky na téma a třídění odpadů. Poutavou formou naučí olomoucké školáky, jak se chovat ekologicky a správě při třídění postupovat. Talkshow pořádá magistrát ve spolupráci se společností EKO-KOM pro žáky a učitele prvních stupňů základních škol.

Co je to odpadová pyramida? Jak správně třídit plasty, papír nebo nápojové kartony? Odpovědi na tyto a další otázky se olomoučtí školáci dozvědí prostřednictvím zábavných besed s populárními osobnostmi a odborníky. „Navazujeme na loňskou akci pro školáky ze šestých až devátých tříd a studenty nižších ročníků víceletých gymnázií, která se setkala s velkým úspěchem. Žáci a jejich učitelé se mohou opět těšit na vtipná videa, rozhovory s populárními herci či sportovci a celou řadu zajímavých informací o odpadové problematice,“ popsal náměstek olomouckého primátora Otakar Štěpán Bačák.

Bezmála čtyři tisíce školáků z prvních až pátých ročníků zavítá v dopoledních hodinách od středy 13. do pátku 15. března do sálu kina Metropol, kde se uskuteční „Kouzelná talkshow o odpadech“ – série hodinových besed. Učitelé na akci pro žáky obdrží i tematické propagační předměty a materiály k využití ve výuce.

Žáci se mohou těšit např. na oblíbeného herce Michala Nesvadbu, populární herečku olomouckého Divadla Tramtarie Barboru Šebestíkovou nebo juniorskou mistryni světa ve slalomu na divoké vodě Kláru Kneblovou. Akci organizuje odbor městské zeleně a odpadového hospodářství a odbor školství magistrátu ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc