Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

O třídění kuchyňského odpadu mají lidé zájem, ukázal nedávný průzkum

16.05.2023 | Možnosti třídit kuchyňské zbytky do speciálních kontejnerům využívá necelá polovina obyvatel na olomouckém sídlišti Povel. Vyplynulo to mimo jiné z nedávného průzkumu, který proběhl v uplynulých týdnech a zúčastnilo se jej více než 1100 respondentů. Cílem aktivity byla také snaha zvýšit informovanost obyvatel v této lokalitě, kde od loňského roku probíhá projekt sběru gastroodpadů u vybraných kontejnerových stání v pilotní fázi. ...

Začne svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

30.03.2023 | Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října. ...

Začne svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

30.03.2023

Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října.

Stanoviště v chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, nejlépe v uzavřených obalech, jako jsou například pevné sáčky, aby se zamezilo znečišťování okolí. Tato místa v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů, nebezpečného odpadu a podobně.

Na všech stanovištích jsou nově instalované cedule s informacemi, co lze a co nelze na stanoviště ukládat. Žádáme proto majitele rekreačních objektů, aby tato pravidla respektovali. Děkujeme.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc