Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomoučtí školáci vysbírali přes čtyři tisíce starých mobilů

29.05.2024 | Přesně 4 464 starých mobilních telefonů přinesli během dubna do škol žáci olomouckých základních škol. Do sběrové akce Odlož mobil ve škole se zapojily bezmála dvě desítky vzdělávacích institucí. Školy si rozdělili odměny v celkové výši 50 tisíc korun, tři žáci obdrželi jednu z hodnotných věcných cen, o které se soutěžilo – značkový mobilní telefon a bezdrátová sluchátka. Soutěž zorganizoval odbor městské zeleně a odpadového hospodářství magistrátu ve spolupráci s kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL. ...

Dobrovolníci budou o víkendu uklízet Česko i Olomouc

05.04.2024 | Celostátní akce Ukliďme Česko je naplánována na tento víkend i v Olomouci. Technickým službám bylo nahlášeno 39 lokalit, kde chtějí lidé vyčistit přírodu nebo své okolí. ...

Začne svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

30.03.2023

Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října.

Stanoviště v chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, nejlépe v uzavřených obalech, jako jsou například pevné sáčky, aby se zamezilo znečišťování okolí. Tato místa v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů, nebezpečného odpadu a podobně.

Na všech stanovištích jsou nově instalované cedule s informacemi, co lze a co nelze na stanoviště ukládat. Žádáme proto majitele rekreačních objektů, aby tato pravidla respektovali. Děkujeme.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc