Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Olomouc má titul za třídění odpadu

19.09.2023 | Vítězné ocenění mezi městy, které nejlépe třídí komunální odpady, patří Olomouci. Město obsadilo první místo v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel v soutěži O keramickou popelnici. Zástupce úspěšných měst a obcí dnes ocenili představitelé hejtmanství a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM. ...

Za vysloužilý elektrospotřebič do zoo zdarma

01.09.2023 | Na první zářijovou sobotu připravila Zoo Olomouc hned dvě akce. Návštěvníky čeká Den pro zoologické zahrady a akce S vysloužilci zdarma do zoo. ...

Začne svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

30.03.2023

Se začátkem jara se opět obnovuje svoz odpadu z chatových oblastí. Poprvé v tomto roce se tak uskuteční v pondělí 3. dubna a další svozy pak budou probíhat pravidelně každé pondělí až do konce října.

Stanoviště v chatových oblastech jsou určena výhradně k ukládání komunálního odpadu z produkce chatařů, nejlépe v uzavřených obalech, jako jsou například pevné sáčky, aby se zamezilo znečišťování okolí. Tato místa v žádném případě neslouží k ukládání stavebního či velkoobjemového odpadu, pneumatik, vysloužilých elektrospotřebičů, nebezpečného odpadu a podobně.

Na všech stanovištích jsou nově instalované cedule s informacemi, co lze a co nelze na stanoviště ukládat. Žádáme proto majitele rekreačních objektů, aby tato pravidla respektovali. Děkujeme.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc