Odpadové hospodářství města Olomouc

Olomouc třídí odpad

Aktuality

Končí svoz komunálního odpadu z chatových oblastí

21.10.2021 | Po víkendu skončí pravidelný pondělní svoz komunálního odpadu z chatových oblastí v okolí Olomouce. Poslední možnost nechat odpad v pytlích na určených stanovištích označených cedulemi bude v pondělí 25. října 2021. ...

Konec chytrých košů v Olomouci

20.10.2021 | Smart nádoby na směsný odpad ve městě končí. Neosvědčily se. Po více než dvou letech testovacího provozu koše na žádost magistrátu natrvalo odstranili pracovníci firmy, která je Olomouci zdarma zapůjčila. Důvodem byly opakované problémy s jejich přeplňováním a servis. ...

Oznámení o hromadné platbě za odpad je možné podat pouze písemně

06.05.2021

Blíží se termín pro platbu za svoz komunálního odpadu – tento poplatek je třeba uhradit do konce května. Mnoho Olomoučanů využívalo možnost hromadné platby, tedy sloučení poplatků za více osob v jednou platebním příkazu. Z technických důvodu po hackerském útoku však bude nyní možné tento formulář odevzdat pouze v písemné podobě.

On-line formulář už nyní na webových stránkách města není, zájemci si však mohou stáhnout jeho písemnou podobu.

Vyplněné oznámení o hromadné platbě pak doručí na oddělení místních poplatků. „To je možné udělat několika způsoby. Poštou, osobně na podatelnu či přímo k nám na přepážku. Oznámení je ale možné poslat i datovou schránkou nebo e-mailem, ale tady pozor, musí to být e-mail opatřený elektronickým podpisem,“ radí vedoucí oddělení místních poplatků Gabriela Müllerová.

Platbu poplatku za svoz komunálního odpadu je však možné učinit i bezhotovostně bez nutnosti vyplňovat výše zmíněné oznámení. Je však třeba platby za více lidí rozdělit a pro každou osobu zadat příkaz k úhradě zvlášť. Bezhotovostní platba se poukazuje na účet číslo 19-1801731369/0800, variabilní symbol 1337 a jako specifický symbol se uvádí celé rodné číslo osoby, za kterou je poplatek hrazen.

Výše poplatku pro rok 2021 činí 804 korun a je splatný nejpozději do 31. května. Podrobnosti o poplatku za komunální odpad najdete zde.

Statutární město Olomouc, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc